OMBRÉ EFEKT V INTERIÉRI

je typický pozvoľným prechodom medzi farebnými odtieňmi. Nie je žiadnou novinkou, tento spôsob farbenia poznáme už dve storočia a pochádza z Francúzska.

Doteraz bol známy a používaný hlavne v móde a vlasovom stylingu, posledné roky ho začali využivať designeri v interiéroch oveľa častejšie. Vytvára totiž skvelý efekt kdekoľvek sa použije - od nábytku a bytového textilu až po maľbu stien – od najsvetlejšieho odteňu po najtmavší a naopak, vertikálne aj horizontálne.
Maľba stien je využívaná v interiéri asi najčastejšie a v ktorejkoľvek miestnosti, vrátane kúpelne. Je len otázkou vkusu a šikovnosti výber najvhodnejšej farby a tónovania. Tento efekt je náročnejší hlavne pri prechode odtieňa do odtieňa a dosiahneme ho použitím valčeka, rozprašovača a hubky. Pri nízkej miestnosti by mali tmavšie odtiene prechádzať k svetlejším smerom hore k stropu, aby opticky miestnosť zvýšili.
Pri bytovom textile je najefektnejšie použitie väčších rozmerov textilu ako sú závesy, i keď vhodným doplnkom k jednoduchému interiéru sú tie menšie (podušky, koberčeky, poťahy...) Závesy, ktoré sú z čo najľahších materiálov ako organza, hodváb, ľan a bavlna môžeme ombré efekt dosiahnuť nielen jedným tieňovaným kusom, ale aj viacerými závesmi zavesenými vedľa seba od najsvetlejšieho po najtmavší.
Posledným, takisto často využívaným je použitie efektu na nábytku. Dnes je na trhu široký výber od najmenších kusov ako je stolička až po tie väčšie – komody, skrine....I keď – originálny je väčšinou hlavne vlastnoručne vyrobený kúsok.
Použitím tohto efektného štýlu vnesiete do interiéru útulnosť, eleganciu a pohodu.....
(living.cz)

Autor: Eva Holubcová
Zdroj: living.cz

Zaujímajú Vás trendy v bývaní, inšpirujúce nápady, informácie o vývoji na trhu s nehnuteľnosťami, prípadne zaujímavé ponuky, alebo by ste len radi komentovali články? Kliknite si na našu fb fanpage facebook.com/bellareal.sk a môžete byť okamžite informovaný o všetkých zaujímavostiach priamo na Váš facebookový profil.

TOPlist