ORIENTÁLNY ŠTÝL BÝVANIA

Jednoduchý design, presvetlené, vzdušné a priestranné miestnosti a ľahká realizácia sú hlavnou prednosťou a charakteristikou orientálneho interiérového štýlu. Je vhodný pre ľudí, ktorí si neradi zapratávajú bývanie zbytočnosťami, pretože je minimalistický. Vo svete je veľmi obľúbený kvôli praktickosti. Tento štýl inšpirovaný ďalekým východom je paletou kontrastných odtieňov farieb a tkanín v prírodných tónoch, špecifickým nábytkom, farbou stien a podlahy, doplnkovým textilom.

Typickým nábytkom je ten najjednoduchší, vyrobený buď z najtmavších druhov dreva, alebo naopak zo svetlej brezy, alebo buku, príp. lesklé lamináty.V bohatších interiéroch čerešňové drevo. V miestnostiach je len niekoľko základných druhov nábytku. Jedálenská súprava obsahuje nízky stôl a veľké podušky, rozmiestnené okolo neho na podlahe.

Farby najčastejšie a najviac používané v tomto štýle majú dosť širokú škálu. V tradičných úpravách prevažujú steny vymalované tak,aby sa leskli ako hodváb. Tento efekt má vplyv na odrážanie sa svetla v miestnosti a má zabrániť aby v miestnosti neprevládli výrazné farby. V modernejšom prevedení naopak prevládajú matné náterové farby a štruktúra s nízkym leskom. Jedna stena, zvyčajne dominantná býva ozdobená látkou s dekorom (pagody, orientálne chrámy, lotosové kvety, vtáci, vážky ...), tak je docielený výrazný kontrast. Doplnkový textil s všitými zlatými niťami v jemných tónoch, kaligrafia namalovaná podľa šablóny na stene , taktiež tradičné kimono zavesené na stene je zaujímavou dominantou.

Na podlahe by mali prevládať neutrálne tóny ako tkaný koberec  v bežovej farbe, bambusový laminát, rákosová rohož, alebo koberec  z plachtoviny.Jednoduché posteľné prádlo v šedých a bielych odstieňoch, úhľadne poskladané, dve misky na jednodochom  stolíku, v rohu miestnosti váza s bambusom.

Ak je Váš byt zariadený v orientálnom štýle, bude pre Vás tou pravou oázou kľudu a oddychu v súkromí  Vášho domova.....

Autor: Eva Holubcová
Zdroj: living.cz

Zaujímajú Vás trendy v bývaní, inšpirujúce nápady, informácie o vývoji na trhu s nehnuteľnosťami, prípadne zaujímavé ponuky, alebo by ste len radi komentovali články? Kliknite si na našu fb fanpage facebook.com/bellareal.sk a môžete byť okamžite informovaný o všetkých zaujímavostiach priamo na Váš facebookový profil.

TOPlist